Kacper Woryna najlepszy w półfinale Canal+ Online IMP w Gdańsku!

Znamy kolejnych ośmiu zawodników, którzy wystąpią w finałach Canal+ Online Indywidualnych Mistrzostw Polski. Środowy półfinał padł łupem Kacpra Woryny. As zielona-energia.com Włókniarza Częstochowa wyprzedził klubowego kolegę Bartosza Smektałę i Przemysława Pawlickiego.

W Gdańsku walka toczyła się o osiem miejsc, gwarantujących awans do turniejów finałowych IMP. Od 2022 roku, medaliści z poprzedniego sezonu, stali uczestnicy cyklu SGP triumfator MIM mają zapewniony udział w decydujących zmaganiach. W ten sposób w finale już przed turniejem w Gdańsku byli Bartosz Zmarzlik, Maciej Janowski, Janusz Kołodziej, Patryk Dudek, Paweł Przedpełski, Jakub Miśkowiak, a oraz „dzika karta” – Dominik Kubera.

Na stadionie Wybrzeża Gdańsk długo obawiano się o rozegranie zawodów. Wszystko przez padający w stolicy Pomorza deszcz. Koniec końców dzięki wytężonej pracy organizatorów, owal nadawał się do jazdy. Było tak dobrze, że do 16. biegu nie oglądaliśmy równania toru, a sama rywalizacja była bardzo ciekawa.

Od pierwszych biegów środowy półfinał upływał pod dyktando Kacpra Woryny. Cztery serie to same trójki zawodnika częstochowskiego Włókniarza. Woryna nie dawał szans rywalom w zasadzie od startu. Fani zespołu spod Jasnej Góry mieli sporo powodów do radości, bo kapitalnie spisywał się również Bartosz Smektała. Już po trzech seriach było jasne, że obu zobaczymy w finałowych turniejach. Dzięki świetnemu finiszowi awans zapewnili sobie również przedstawiciele ZOOleszcz GKM-u Grudziądz, Przemysław Pawlicki i Krzysztof Kasprzak.

W samej końcówce awans do finału wywalczyli trzej przedstawiciele eWinner 1. Ligi Żużlowej – Tobiasz Musielak, Jakub Jamróg i Grzegorz Zengota. Rzutem na taśmę ta sztuka udała się też Jarosławowi Hampelowi. Smakiem musieli się obejść Mateusz Cierniak i Krzysztof Buczkowski, którzy w biegu dodatkowym powalczyli o rolę rezerwowego. Niespodzianką z pewnością były problemy Piotra Pawlickiego, który przy taśmie i upadku w czwartej serii stracił szansę na finały. Żadnego punktu nie zdobył Gleb Czugunow, który napotkał spore kłopoty ze sprzętem.

Pierwszy finał Canal+ Online IMP odbędzie się w Grudziądzu.

Wyniki półfinału Canal+ Online IMP w Gdańsku:

1. Kacper Woryna (zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa) – 12 (3,3,3,3,0)
2. Bartosz Smektała (zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa) – 11 (3,3,3,w,2)
3. Przemysław Pawlicki (ZOOleszcz GKM Grudziądz) – 11 (2,2,1,3,3)
4. Krzysztof Kasprzak (ZOOleszcz GKM Grudziądz) – 11 (1,2,3,2,3)
5. Tobiasz Musielak (Cellfast Wilki Krosno) – 10 (3,1,3,1,2)
6. Jarosław Hampel (Motor Lublin) – 9 (1,3,0,2,3)
7. Jakub Jamróg (Zdunek Wybrzeże Gdańsk) – 9 (1,3,1,3,1)
8. Grzegorz Zengota (ROW Rybnik) – 9 (0,2,2,3,2)

——————————————————————————————————

9. Mateusz Cierniak (Motor Lublin) – 8+3 (2,1,2,0,3)
10. Krzysztof Buczkowski (Stelmet Falubaz Zielona Góra) – 8+2 (2,0,2,2,2)
11. Mateusz Szczepaniak (Cellfast Wilki Krosno) – 6 (2,0,1,2,1)
12. Rafał Karczmarz (Cellfast Wilki Krosno) – 4 (3,1,0,0,d)
13. Marcin Nowak (Orzeł Łódź) – 4 (0,2,0,1,1)
14. Piotr Pawlicki (Fogo Unia Leszno) – 4 (1,t,2,w,1)
15. Ernest Koza (Aforti Start Gniezno) – 3 (0,1,1,1,0)
16. Gleb Czugunow (Betard Sparta Wrocław) – 0 (d,0,w,d,0)
17. Wiktor Jasiński (Moje Bermudy Stal Gorzów) – 0 (0)
18. Mateusz Tonder (Stelmet Falubaz Zielona Góra) – 0 (0)