Czy ktoś powstrzyma Zmarzlika w drodze po drugi tytuł z rzędu?

Wychowanek gorzowskiej Stali triumfował w pierwszej rundzie cyklu Canal + Online Indywidualnych Mistrzostw Polski, która odbyła się na torze w Grudziądzu. Zmarzlik tego dnia prezentował się bardzo dobrze tracąc zaledwie jedno „oczko” w swoich wszystkich sześciu startach. Po rundzie inaugurującej tegoroczny cykl zmagań o tytuł Indywidualnego Mistrza Polski, dwukrotny Indywidualny Mistrz Świata pewnie przewodzi w klasyfikacji z osiemnastoma punktami na swoim koncie. Czy pochodzący ze Szczecina zawodnik pokusi się o obronę swojego tytułu sprzed roku? Czy któryś z zawodników postawi się Zmarzlikowi w pozostałych dwóch rundach?

W swoim medalowym dorobku Indywidualnych Mistrzostw Polski zawodnik gorzowskiej Stali posiada jak dotąd cztery medale. Trzy z nich to medale srebrne zdobyte kolejno w latach: 2015, 2019 oraz 2020. Natomiast ostatni z nich, to zdobyty przez Bartka w zeszłym roku złoty krążek podczas jednodniowego finału w Lesznie.

Jak wiadomo apetyt rośnie w miarę jedzenia. Zmarzlik do zreformowanej nieco formuły organizacji Indywidualnych Mistrzostw Polski przystąpił jako ten broniący tytułu. Mający kolejny fenomenalny sezon zawodnik zgłosił poważny akces wobec obrony swojego tytułu pewnie triumfując nad resztą stawki podczas pierwszej rundy Canal + Online Indywidualnych Mistrzostw Polski, która odbyła się na torze w Grudziądzu.

No właśnie – czy ktoś może zagrozić Zmarzlikowi w drodze po drugi z rzędu tytuł? Możliwe jest wszystko. Od połowy sezonu bardzo dobrą formą odznacza się na przykład Jarosław Hampel. Nigdy nie można również lekceważyć zawodników pokroju Patryka Dudka, Janusza Kołodzieja lub Macieja Janowskiego, którzy nie raz udowodnili swoje żużlowe umiejętności. Na fali wznoszącej w ostatnich tygodniach znajduje się również Dominik Kubera. Wychowanek klubu z Leszna swoją znakomitą szybkością oraz techniką jazdy na łukach zachwyca niejednego kibica na trybunach.

Sprawa tytułu cały czas pozostaje otwarta. Nowa formuła cyklu pozwala na liczne przetasowania w klasyfikacji generalnej. Nie wygrywa z pewnością zawodnik jednego dnia, czy też toru. Aby triumfować w cyklu Canal + Online Indywidualnych Mistrzostwach Polski trzeba konsekwentnie zbierać punkty i czekać na błędy, które w trakcie tych trzech rund zmagań mogą się wydarzyć. Co zaskoczy nas jeszcze w rezultatach tegorocznej mistrzowskiej batalii? Druga runda zmagań cyklu Canal + Online Indywidualnych Mistrzostw Polski już 15 sierpnia w Krośnie!