Czas na Finał 3 Canal+ Online IMP w Rzeszowie. Dla kogo medale?

Rzeszów będzie miejscem ostatecznej rozgrywki w walce o medale cyklu Canal+ Online Indywidualnych Mistrzostw Polski na żużlu. Początek zawodów w poniedziałek, 5 września, o godzinie 19.00 na Stadionie Miejskim przy ul. Hetmańskiej 69. Wejściówki na te zawody są wciąż do nabycia w sprzedaży online na stronie internetowej bilety.speedwayevents.pl oraz w serwisie ebilet.pl. W dniu zawodów będą dostępne także w kasach stadionu.

Rywalizacja o medale Indywidualnych Mistrzostw Polski na żużlu od tego roku toczy się w nowej formule. Sponsorem tytularnym imprezy został Canal+ Online, a najlepszych żużlowców w kraju wyłania cykl trzech turniejów finałowych. Dwa już za nami – pierwszy z odbył się 9 lipca w Grudziądzu i zakończył się zwycięstwem Bartosza Zmarzlika (Moje Bermudy Stal Gorzów). W drugim – rozegranym 15 sierpnia w Krośnie – wygrał Dominik Kubera (Motor Lublin). Obaj prowadzą ex aequo w klasyfikacji generalnej i mają po 31 punktów. Decydujące rozstrzygnięcie 5 września o godzinie 19 na stadionie przy Hetmańskiej 69 w Rzeszowie.

Polski Związek Motorowy zdecydował o przyznaniu dzikiej karty na te zawody dla Wiktora Lamparta (Motor Lublin). Natomiast nominalny pierwszy rezerwowy – Mateusz Cierniak (Motor) zastąpi w stawce Krzysztofa Kasprzaka (Zooleszcz GKM Grudziądz), którego ze startu wyeliminowała kontuzja.

Bardzo się cieszę z tej nominacji i perspektywy startu na torze w Rzeszowie, gdzie znam każdy kąt, bo przecież tu się wychowałem. To mój ulubiony obiekt, liczę, że znajomość nawierzchni trochę mi pomoże. Lubię jazdę z najlepszymi i chciałbym uplasować się wysoko

powiedział Lampart podczas poniedziałkowej konferencji prasowej.
Stolica Podkarpacia gościła już w swojej długiej historii uczestników Indywidualnych Mistrzostw kraju. W 1956 roku odbył się tam pierwszy z trzech turniejów, a w latach 1961-62 medale przyznawano w tym mieście dwa razy z rzędu (oba turnieje wygrywał zawodnik gospodarzy Florian Kapała).

Te imprezy odbyły się bardzo dawno temu, dlatego cieszymy się wyjątkowo, że taka impreza do naszego miasta wraca. Wierzę, że rzeszowianie i nie tylko wypełnią szczelnie trybuny stadionu przy Hetmańskiej. Jestem pewna, że wspólnie przeżyjemy masę emocji podczas wielkiego sportowe święta

przyznała zastępca prezydenta miasta Rzeszowa Krystyna Stachowska
Komu przyniesie ten obiekt szczęście w sezonie 2022? Przekonamy się już 5 września, gdy najlepsi polscy zawodnicy zjawią się w stolicy Podkarpacia, by dokonać ostatecznych rozstrzygnięć.

Już dziś możemy powiedzieć, że pomysł ze zmianą formuły rywalizacji o tytuł Indywidualnego Mistrza Polski jest udany. Za nami ciekawe zawody w Grudziądzu i Krośnie, wciąż niewiadomą jest podział medali i emocje będą do samego końca. Jestem pewien, że w Rzeszowie odbędzie się znakomity turniej z udziałem dużej rzeszy kibiców, bo przecież już ponad połowa puli biletów jest wyprzedana

powiedział Piotr Szymański, przewodniczący Głównej Komisji Sportu Żużlowego

To sprawiedliwa decyzja, by rozgrywać finały na torach klubów z Ekstraligi, 1. Ligi i 2. Ligi. Tegoroczna walka o najwyższe laury jest bardzo ciekawa, co dowodzi słuszności nowej formuły IMP. Jest w niej trochę z Hitchcocka. Najpierw mieliśmy „trzęsienie ziemi” w Grudziądzu, później jeszcze większą dawkę emocji w Krośnie i kulminacja nastąpi właśnie w Rzeszowie. Rywalizacja jest pasjonująca, bo podejrzewam, że do ostatniego wyścigu będzie się rozstrzygać, kto wywalczy złoty medal. Z większym prawdopodobieństwem możemy dziś wytypować tegorocznego mistrza świata niż mistrza Polski

dodał Ryszard Czarnecki, honorowy patron imprezy
Tor w Rzeszowie należy do najdłuższych i najszerszych w Polsce. Z tego powodu odbywają się tam też zawody specjalistów od jazdy na long tracku – cztery razy rywalizowano przy Hetmańskiej 69 w rundach finałowych indywidualnych mistrzostw świata na długim torze. Teraz poznamy najlepszych krajowych zawodników w klasycznej odmianie speedwaya.

Decyzja o organizacji aż dwóch turniejów na Podkarpaciu spotykała się z różnymi opiniami, ale publiczność z Krosna udowodniła, że kocha żużel i zapewne wielu kibiców z tego miasta wybierze się też do Rzeszowa. Zresztą miejscowi fani też uwielbiają speedway. Z pewnością przyda się temu miastu impreza tak wysokiej rangi. Do zobaczenia w przyszły poniedziałek

dodał Maciej Polny ze Speedwayevents.pl, promotora cyklu Canal+ Online IMP
Lista startowa Canal+ Online IMP – Finał 3 – Rzeszów

1. Jarosław Hampel #33
2. Dominik Kubera #415
3. Maciej Janowski #71
4. Kacper Woryna #223
5. Paweł Przedpełski #323
6. Bartosz Zmarzlik #95
7. Patryk Dudek #692
8. Grzegorz Zengota #29
9. Jakub Miśkowiak #515
10. Przemysław Pawlicki #59
11. Jakub Jamróg #31
12. Janusz Kołodziej #333
13. Bartosz Smektała #115
14. Mateusz Cierniak #842
15. Wiktor Lampart #16
16. Tobiasz Musielak #100

17. Krzysztof Buczkowski #277
18. Mateusz Szczepaniak #58

Klasyfikacja generalna po 2. turniejach:

1-2. Dominik Kubera (Motor Lublin) – 31 pkt
1-2. Bartosz Zmarzlik (Moje Bermudy Stal Gorzów) – 31
3. Janusz Kołodziej (Fogo Unia Leszno) – 23

4. Jarosław Hampel (Motor Lublin) – 20
5. Maciej Janowski (Betard Sparta Wrocław) – 17
6. Grzegorz Zengota (ROW Rybnik) – 16
7. Patryk Dudek (For Nature Solutions Apator Toruń) – 16
8. Kacper Woryna (zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa) – 15
9. Bartosz Smektała (zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa) – 13
10. Tobiasz Musielak (Cellfast Wilki Krosno) – 11
11. Przemysław Pawlicki (ZOOleszcz GKM Grudziądz) – 10
12. Paweł Przedpełski (For Nature Solutions Apator Toruń) – 9
13. Krzysztof Kasprzak (Zooleszcz GKM Grudziądz) – 8
14. Krzysztof Buczkowski (Stelmet Falubaz Zielona Góra) – 8
15. Mateusz Cierniak (Motor Lublin) – 6
16. Jakub Miśkowiak (zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa) – 5
17. Rafał Karczmarz (Cellfast Wilki Krosno) – 5
18. Norbert Krakowiak (Zooleszcz GKM Grudziądz) – 5
19. Jakub Jamróg (Zdunek Wybrzeże Gdańsk) – 3
20. Mateusz Szczepaniak (Cellfast Wilki Krosno) – 2

Ceny biletów:

VIP

Normalny – 400 zł (w cenie wysokiej klasy catering – open bar z napojami alkoholowymi i niealkoholowymi, bufet ciepły i zimny, przekąski, desery, zestaw upominków, program zawodów, miejsce parkingowe, miejsce w sektorze VIP na tarasie nad parkiem maszyn)
Ulgowy – 200 zł – dzieci i młodzież w wieku do 18 lat (w cenie wysokiej klasy catering – open bar z napojami niealkoholowymi, bufet ciepły i zimny, przekąski, desery, zestaw upominków, program zawodów, miejsce w sektorze VIP na tarasie nad parkiem maszyn)

Trybuna Wschodnia

Normalny – 40 zł
Ulgowy – 30 zł (młodzież szkolna w wieku 10-19 lat (roczniki urodzenia 2003-2012), studenci do lat 26, emeryci i renciści – obowiązują legitymacje)
Dziecięcy – 5 zł (dla dzieci urodzonych w 2013 r. i młodszych)

Trybuna Zachodnia

Normalny – 40 zł
Ulgowy – 30 zł (młodzież szkolna w wieku 10-19 lat (roczniki urodzenia 2003-2012), studenci do lat 26, emeryci i renciści – obowiązują legitymacje)
Dziecięcy – 5 zł (dla dzieci urodzonych w 2013 r. i młodszych)

Sprzedaż wejściówek prowadzona jest także w wybranych punktach stacjonarnych na terenie całego kraju. Ich lista do znalezienia na stronie ebilet.pl.
W dniu zawodów, od godziny 16.30, bilety i programy (cena 20 zł) będą dostępne także w stadionowych kasach oraz na stoiskach stacjonarnych wokół stadionu. Bilety obowiązują zarówno w wersji papierowej jak i elektronicznej (na urządzeniu mobilnym).

Bilety dla osób niepełnosprawnych: 
Organizatorzy przygotowali pulę bezpłatnych wejściówek dla kibiców niepełnosprawnych. Chętne osoby prosimy o zgłoszenia – do 31 sierpnia – pod adresem mailowym: events@speedwayevents.pl, wpisując w temacie wiadomości „Bilet IMP Rzeszów”. Warunkiem otrzymania bezpłatnej wejściówki będzie wysłanie kopii dokumentu, świadczącego o znacznym stopniu niepełnosprawności. Bezpłatny wstęp należy się zarówno osobie niepełnosprawnej jak i jej opiekunowi.