Jarosław Hampel ze stałą dziką kartą na Canal+ online IMP 2023

Finały CANAL+ online Indywidualnych Mistrzostw Polski coraz bliżej, a my poznaliśmy właśnie nazwisko zawodnika, który otrzymał stałą dziką kartę na wszystkie trzy turnieje finałowe. Decyzją Głównej Komisji Sportu Żużlowego trafiła ona do Jarosława Hampela.

Canal+ online IMP Texom Challenge nie ułożył się po myśli zawodnika Platinum Motoru Lublin. Hampel wywalczył w nim dopiero czternaste miejsce z trzema punktami na koncie. Ewidentnie było widać, że zmagał się z pewnymi problemami sprzętowymi, ale już w niedawnym domowym meczu przeciwko Cellfast Wilkom Krosno pokazał, że wciąż może być groźny dla rywali. Zdobył wtedy 14 punktów i imponował szybkością. Tak jak na początku sezonu, gdy m.in. wywalczył z reprezentacją Polski tytuł Drużynowych Mistrzów Europy na torze w niemieckim mieście Stralsund.

Początki

Przygodę z żużlem Hampel zaczął w 1998. Wtedy to w barwach Polonii Piła uzyskał licencję i do 2002 roku reprezentował jej barwy. Rok po zdaniu licencji, w 1999 roku, świętował tytuł Drużynowego Mistrza Polski właśnie z pilską Polonią. Z sukcesami klubowymi w parze szły sukcesy indywidualne. W 200o roku podczas odbywających się w Pile Indywidualnych Mistrzostw Polski popularny „Mały” zdobył srebrny medal. Lepszy od niego był jego klubowy kolega – Jacek Gollob.

Największym osiągnięciem tego zawodnika jest złoto z 2011. Oprócz złota ma w swoim dorobku trzy srebrne krążki. W poprzednim sezonie dobrze zaprezentował się w Grudziądzu podczas 1. rundy Canal+ online Indywidualnych Mistrzostw Polski. Zajął wtedy 2. miejsce. Jego nieobecność podczas zaczynających się 8 czerwca finałów byłaby dużą stratą, stąd decyzja GKSŻ o przyznaniu doświadczonemu zawodnikowi stałej dzikiej karty.

Kariera

Jarosław Hampel wchodził do dorosłego żużla w momencie, kiedy na polskich torach prym wiedli tacy zawodnicy jak Tomasz Gollob, Piotr Protasiewicz czy Sebastian Ułamek. W 2003 roku zdobył złoto Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów i otworzył sobie drzwi do międzynarodowej kariery. Już w 2005 roku razem z reprezentacją Polski stanął na najwyższym stopniu podium podczas Drużynowego Pucharu Świata. Był to jeden z sześciu złotych medali w dorobku Jarosława Hampela wywalczonych z reprezentacją. Lata 2004–2007 i 2010–2015 to czas kiedy Jarosław Hampel rywalizował w cyklu Speedway Grand Prix. W 2010 roku wywalczył pierwszy medal – srebro – ustępując jedynie Tomaszowi Gollobowi. Rok później zdobył brąz, a w 2013 drugie srebro.