Rozpoczęła się sprzedaż biletów na CANAL+ online IMP – Finał 1 – Rzeszów

Wkrótce rozpocznie się walka o medale CANAL+ online Indywidualnych Mistrzostw Polski na żużlu. Inauguracja już 8 czerwca w Rzeszowie o godzinie 19.00 na stadionie Miejskim przy ul. Hetmańskiej 69. Tytułu mistrzowskiego będzie bronił Bartosz Zmarzlik. Rozpoczęła się sprzedaż biletów online na to wydarzenie. 

Tegoroczna rywalizacja w Canal+ online IMP, podobnie jak w ubiegłym sezonie, toczyć się będzie w ramach cyklu, składającym się z trzech turniejów. Oprócz Rzeszowa, pozostałe lokalizacje finałów to Piła (16 lipca) i Krosno (30 lipca). 

Historia

Stolica Podkarpacia ma spore doświadczenie, jeśli chodzi o organizację finałów IMP na żużlu. Pierwsze zawody tej rangi w Rzeszowie odbyły się już w 1956 roku i co ciekawe, wtedy też o podziale medali decydowały trzy rundy. Jedną z nich rozegrano właśnie w Rzeszowie. Wówczas triumfatorem był Florian Kapała – zawodnik Kolejarza Rawicz. Podobne zawody, ale już jako turnieje jednodniowe odbywały się w 1961 i 1962 roku. Wtedy Kapała, który wyraźnie upodobał sobie rzeszowski tor, dwa razy sięgnął po złoto.

Ubiegły rok

O tym, jak mocno Podkarpacie kocha żużel mogliśmy przekonać się także chociażby we wrześniu ubiegłego roku. Wtedy Finał 3 CANAL+ online IMP przyciągnął na trybuny stadionu przy Hetmańskiej 69 blisko 12 tysięcy kibiców. Zawody w Rzeszowie kończyły cykl, a po złoto sięgnął Bartosz Zmarzlik, który wyprzedził Dominika Kuberę i Janusza Kołodzieja. 

Zawodnicy

Znamy już nazwiska 15 uczestników tegorocznego cyklu. Oprócz ubiegłorocznych medalistów, miejsca z urzędu mieli zapewnione Maciej Janowski i Patryk Dudek (jako uczestnicy Speedway Grand Prix) oraz Mateusz Świdnicki (Młodzieżowy Indywidualny Mistrz Polski z ubiegłego roku). Ośmiu kolejnych zawodników wyłoniły zawody CANAL+ online IMP Texom Challenge w Grudziądzu. Są to: Piotr Pawlicki, Szymon Woźniak, Adrian Gała, Oskar Fajfer, Wiktor Jasiński, Wiktor Lampart, Kacper Woryna i Krzysztof Buczkowski. Stałą dziką kartę na starty w cyklu otrzymał decyzją GKSŻ Jarosław Hampel. Pozycje rezerwowych obsadzili z kolei Wiktor Przyjemski oraz Mateusz Cierniak. Jeszcze w tym tygodniu poznamy też nazwisko zawodnika, który otrzyma jednorazową dziką kartę na start w rzeszowskich zawodach. 

Rozpoczęła się właśnie sprzedaż biletów online na Finał 1 CANAL+ online IMP w Rzeszowie. Można je kupować na stronie internetowej bilety.speedwayevents.pl oraz w serwsie ebilet.pl. 

Rodzaje i ceny biletów

VIP GOLD

Normalny – 400 zł (w cenie wysokiej klasy catering – open bar z napojami alkoholowymi i niealkoholowymi, bufet ciepły i zimny, przekąski, desery, zestaw upominków, program zawodów, miejsce parkingowe, miejsce w sektorze VIP na tarasie nad parkiem maszyn lub siedzące na Trybunie Wschodniej w sektorach D0, E0 lub F0) 

Ulgowy – 200 zł – dzieci i młodzież w wieku do 18 lat (w cenie wysokiej klasy catering – open bar z napojami niealkoholowymi, bufet ciepły i zimny, przekąski, desery, zestaw upominków, program zawodów, miejsce w sektorze VIP na tarasie nad parkiem maszyn lub siedzące na Trybunie Wschodniej w sektorach D0, E0 lub F0) 

VIP SILVER

Normalny – 250 zł (w cenie wysokiej klasy catering – open bar z napojami alkoholowymi (piwo, wino) i niealkoholowymi, bufet ciepły, przekąski, desery, program zawodów, miejsce parkingowe, miejsce siedzące na Trybunie Wschodniej w sektorach D0, E0 lub F0) 

Ulgowy – 150 zł – dzieci i młodzież do 18 lat (w cenie wysokiej klasy catering – open bar z napojami niealkoholowymi, bufet ciepły i zimny, przekąski, desery, program zawodów, miejsce parkingowe, miejsce siedzące na Trybunie Wschodniej w sektorach D0, E0 lub F0) 

Bilet Trybuna Główna (na linii start-meta)

Normalny – 70 zł
Ulgowy – 40 zł (młodzież szkolna w wieku 10-19 lat (roczniki urodzenia 2003-2012), studenci do lat 26, emeryci i renciści – obowiązują legitymacje)
Dziecięcy – 15 zł (dla dzieci urodzonych w 2014 r. i młodszych) 

Bilet Trybuna Wschodnia

Normalny – 50 zł
Ulgowy – 35 zł (młodzież szkolna w wieku 10-19 lat (roczniki urodzenia 2003-2012), studenci do lat 26, emeryci i renciści – obowiązują legitymacje)
Dziecięcy – 15 zł (dla dzieci urodzonych w 2014 r. i młodszych)

Bilet Trybuna Zachodnia

Normalny – 50 zł
Ulgowy – 35 zł (młodzież szkolna w wieku 10-19 lat (roczniki urodzenia 2003-2012), studenci do lat 26, emeryci i renciści – obowiązują legitymacje)
Dziecięcy – 15 zł (dla dzieci urodzonych w 2014 r. i młodszych) 

***

Sprzedaż wejściówek prowadzona jest także w wybranych punktach stacjonarnych na terenie całego kraju. Ich lista do znalezienia TUTAJ. W dniu zawodów, od godziny 15.00, bilety i programy będą dostępne także na stoiskach stacjonarnych wokół obiektu. Bilety obowiązują zarówno w wersji papierowej jak i elektronicznej (na urządzeniu mobilnym).

***

Organizatorzy przygotowali pulę bezpłatnych wejściówek dla kibiców niepełnosprawnych. Chętne osoby prosimy o zgłoszenia – do 1 czerwca – pod adresem mailowym: events@speedwayevents.pl, wpisując w temacie wiadomości „Bilet IMP Finał 1 Rzeszów”. Warunkiem otrzymania bezpłatnej wejściówki będzie wysłanie kopii dokumentu, świadczącego o znacznym stopniu niepełnosprawności. Bezpłatny wstęp należy się zarówno osobie niepełnosprawnej jak i jej opiekunowi.