Poprzedni triumfatorzy IMP Challenge

W czwartek, po raz trzeci historii odbędzie się finał kwalifikacji do Indywidualnych Mistrzostw Polski – IMP Challenge. Sprawdźmy, jak wyglądały ostatnie dwie edycje tych zawodów.

Pierwsza odsłona rywalizacji miała miejsce w 2022 roku. Wówczas, po pierwszy raz od 1988 roku zamiast jednodniowego turnieju, Indywidualne Mistrzostwa Polski rozegrano w formacie cyklu, a Challenge rozegrano na torze w Gdańsku.

Tego dnia, na stadionie tamtejszego Wybrzeża najlepiej szło Kacprowi Worynie. Zawodnik klubu z Częstochowy w pierwszych czterech startach nie zaznał porażki. Pierwsze punkty stracił w piątej serii, kiedy to linię mety przekroczył jako czwarty. Pomimo zera, Woryna wygrał pierwszy w historii IMP Challenge. Podium imprezy uzupełnili kolejno Bartosz Smektała oraz Przemysław Pawlicki. Ponadto, z awansu do cyklu głównego cieszyli się Krzysztof Kasprzak, Tobiasz Musielak, Jarosław Hampel, Jakub Jamróg oraz Grzegorz Zengota.

W kolejnym roku o losie ośmiu miejsc, które gwarantowały udział w cyklu Indywidualnych Mistrzostw Polski zadecydowały zawody w Grudziądzu. Te padły łupem Piotra Pawlickiego, który ze względu na lepszy bilans wyścigów został sklasyfikowany wyżej niż drugi w klasyfikacji Szymon Woźniak. Stawkę podium niespodziewanie uzupełnił Adrian Gała. Do IMP 2023 awansowali też młodzi zawodnicy tacy jak Wiktor Lampart oraz Wiktor Jasiński, a także ci bardziej doświadczeni jak Krzysztof Buczkowski, Kacper Woryna czy Oskar Fajfer.

Jak dotąd, jedynym zawodnikiem, który dwukrotnie uzyskiwał awans do cyklu głównego z Challenge’u jest Kacper Woryna. W przypadku jego obecności w czołowej ósemce klasyfikacji generalnej zawodów w Pile będziemy świadkami „hat-tricka”. Przekonaj się sam, czy zdoła on po raz trzeci z rzędu awansować do Indywidualnych Mistrzostw Polski i przyjdź na stadion w Pile!

Lista startowa IMP Challenge w Pile:
1. Robert Chmiel (TS Kolejarz Opole)
2. Paweł Przedpełski (KS Toruń SA)
3. Krzysztof Kasprzak (Wybrzeże Gdańsk SA)
4. Kacper Woryna (Włókniarz Częstochowa SA)
5. Norbert Krakowiak (Wilki Krosno SA)
6. Piotr Pawlicki (ZKŻ SSA Zielona Góra)
7. Kevin Fajfer (GTM START Gniezno)
8. Krzysztof Buczkowski (ŻKS Polonia Bydgoszcz SA)
9. Oskar Fajfer (Stal Gorzów Wielkopolski SA)
10. Wiktor Przyjemski (Speedway Lublin SA)
11. Wiktor Lampart (KS Toruń SA)
12. Mateusz Szczepaniak (ŻKS Polonia Bydgoszcz SA)
13. Przemysław Pawlicki (ZKŻ SSA Zielona Góra)
14. Jarosław Hampel (ZKŻ SSA Zielona Góra)
15. Bartosz Smektała (Unia Leszno SSA)
16. Gleb Chugunov (TŻ OSTROVIA SA)
17. Tomasz Gapiński (KŻ Orzeł Łódź SA)
18. Marcin Nowak (H69 Speedway Rzeszów SA)

Bilety na IMP Challenge są dostępne TUTAJ.