Na kogo warto zwrócić uwagę w Pile?

Czas na decydujące rozstrzygnięcia w kontekście awansu do cyklu Indywidualnych Mistrzostw Polski 2024. Na kogo warto skierować swoją uwagę? Ciekawych nazwisk w stawce nadchodzącej rywalizacji jest bowiem wiele, a my przedstawimy pięć z nich.

Kacper Woryna
Wychowanek zespołu z Rybnika wystartował w obu turniejach IMP Challenge i jako jedyny uzyskał awans dwukrotnie. Ten sezon zaczął się dla niego udanie. Woryna awansował do cyklu TAURON SEC 2024, a ostatnio wywalczył awans do prestiżowego SGP Challenge, który odbędzie się w Pardubicach. Biorąc pod uwagę jego doświadczenie jak i aktualną formę, w Pile będzie jednym z głównych kandydatów do zwycięstwa.

Jarosław Hampel
Zostając przy doświadczeniu, nie sposób jest pominąć dwukrotnego Indywidualnego Wicemistrza Świata. Atutem Hampela będzie znajomość toru, a to ze względu na fakt, że pierwsze lata swojej kariery spędził właśnie w Pile. Jeśli chodzi o jego bilans w IMP Challenge, to podobnie jak Woryna wystartował w obu edycjach. W 2022 roku zajął szóstą lokatę. Nieco gorzej było przed rokiem, kiedy to zajął odległe 14. miejsce.

Wiktor Przyjemski
To jeden z najbardziej utalentowanych zawodników młodego pokolenia. Pomimo wieku jest w stanie rywalizować na równi ze starszymi, bardziej doświadczonymi rywalami. Rok temu podczas IMP Challenge w Grudziądzu do miejsca premiowanego awansem zabrakło mu zaledwie jednego punktu.

Robert Chmiel
Chmiel to prawdopodobnie największa niespodzianka rund kwalifikacyjnych. 25-latek awansował do IMP Challenge zajmując drugie miejsce podczas rundy w Krakowie. Należy zauważyć, że w tym roku, swoją jazdą zarówno na torach polskich, jak i zagranicznych imponuje regularnymi, wysokimi zdobyczami punktowymi, więc jego awans do IMP Challenge nie powinien dziwić.

Oskar Fajfer
Tytan pracy. Fajfer, z roku na rok, dzięki swojej determinacji staje się coraz lepszym zawodnikiem. To drugi sezon z rzędu, w którym broni barw gorzowskiej Stali w rozgrywkach PGE Ekstraligi. W Indywidualnych Mistrzostwach Polski jechał już przed rokiem, w całym cyklu zajmując wysokie szóste miejsce.

Lista startowa IMP Challenge w Pile:
1. Robert Chmiel (TS Kolejarz Opole)
2. Paweł Przedpełski (KS Toruń SA)
3. Krzysztof Kasprzak (Wybrzeże Gdańsk SA)
4. Kacper Woryna (Włókniarz Częstochowa SA)
5. Norbert Krakowiak (Wilki Krosno SA)
6. Piotr Pawlicki (ZKŻ SSA Zielona Góra)
7. Kevin Fajfer (GTM START Gniezno)
8. Krzysztof Buczkowski (ŻKS Polonia Bydgoszcz SA)
9. Oskar Fajfer (Stal Gorzów Wielkopolski SA)
10. Wiktor Przyjemski (Speedway Lublin SA)
11. Wiktor Lampart (KS Toruń SA)
12. Mateusz Szczepaniak (ŻKS Polonia Bydgoszcz SA)
13. Przemysław Pawlicki (ZKŻ SSA Zielona Góra)
14. Jarosław Hampel (ZKŻ SSA Zielona Góra)
15. Bartosz Smektała (Unia Leszno SSA)
16. Gleb Chugunov (TŻ OSTROVIA SA)
17. Tomasz Gapiński (KŻ Orzeł Łódź SA)
18. Marcin Nowak (H69 Speedway Rzeszów SA)

Bilety na IMP Challenge są dostępne TUTAJ.