Bilety na finał w Bydgoszczy już w sprzedaży

Rozpoczęła się sprzedaż biletów na 2. finał Indywidualnych Mistrzostw Polski, który 27 lipca odbędzie się w Bydgoszczy.

Po 21 latach IMP powraca do Bydgoszczy. Na stadionie przy ulicy Sportowej odbędzie się drugi finał tegorocznego cyklu. Za sprawą konferencji prasowej został ogłoszony start sprzedaży wejściówek na to wydarzenie oraz posiadacz stałej „dzikiej karty” na cykl, o czym na samym początku poinformował Karol Lejman.

– Jako One Sport jesteśmy dumni, że w tym roku jesteśmy promotorem Indywidualnych Mistrzostw Polski. Z tym miastem jak i klubem mamy bardzo dobre wspomnienia związane z rozegranymi w zeszłych latach rundami TAURON SEC, które zarówno pod kątem sportowym jak i organizacyjnym były na bardzo wysokim poziomie. Liczę, że dzięki wspólnej ciężkiej pracy wraz z Polskim Związkiem Motorowym uda nam się przyciągnąć na trybuny bydgoskiego stadionu dużo kibiców. Wspólnie zdecydowaliśmy, że stałą „dziką kartę” na nadchodzący cykl przyznamy Januszowi Kołodziejowi, który ze względu na kontuzję był wykluczony z eliminacji – powiedział CEO firmy One Sport, Karol Lejman.

– Jeśli dobrze sięgam pamięcią, to będzie to dziesiąty finał IMP w Bydgoszczy z czego jestem bardzo zadowolony. Jestem przekonany, że wejściówki na tę imprezę rozejdą się błyskawicznie – powiedział prezes Abramczyk Polonii Bydgoszcz, Jerzy Kanclerz.

Swoje cenne wsparcie 2. finału IMP w Bydgoszczy dokłada też samorząd województwa kujawsko-pomorskiego. Impreza odbędzie się pod patronatem honorowym wojewody Michała Sztybla.

– Żużel jest wizytówką województwa kujawsko-pomorskiego. Cieszę się, że jeden z trzech finałów IMP 2024 odbędzie się właśnie w naszym regionie – powiedział radny Sejmiku województwa Kujawsko-Pomorskiego, Jacek Gajewski.

– W naszym województwie jest naprawdę mało elementów, które łączą cały region. Jedną z niewielu jest właśnie zbliżający się finał IMP w Bydgoszczy. Jako wieloletni kibic żużlowy podchodzę do tego wydarzenia z ogromnym sentymentem – przyznał wojewoda kujawsko-pomorski, Michał Sztybla.

Kogo na pewno zobaczymy w Bydgoszczy? Do rywalizacji przystąpi stawka zeszłorocznego podium IMP, czyli Bartosz Zmarzlik, Maciej Janowski oraz Patryk Dudek. Pewny start w czempionacie mają także stali uczestnicy FIM SGP, a więc Szymon Woźniak i Dominik Kubera. Oprócz nich przepustkę do IMP 2024 otrzymał aktualny Młodzieżowy Indywidualny Mistrz Polski – Bartłomiej Kowalski. W Bydgoszczy zobaczymy też czołową ósemkę IMP Challenge, który przed tygodniem odbył  się w Pile. Mowa o Pawle Przedpełskim, Jarosławie Hampelu, Piotrze Pawlickim, Przemysławie Pawlickim, Krzysztofie Buczkowskim, Kacprze Worynie, Bartoszu Smektale oraz Robercie Chmielu. Popularny „Buczek” w tym sezonie broni barw bydgoskiej Polonii. Na co liczy w IMP 2024?

– Zawsze w takich zawodach celuje się w jak najwyższe lokaty. Na ten moment nie chciałbym zakładać, jaką dokładną pozycję chciałbym zająć. Pewne jest to, że w każdym biegu chce dać z siebie wszystko i jechać równo – powiedział Buczkowski.

Ceny biletów: 
Trybuna Główna – 130 zł
Bilet VIP  – 350 zł
Nowa Trybuna – bilet normalny 70 zł / bilet ulgowy 60 zł
Trybuna A – bilet normalny 50 zł / bilet ulgowy 40 zł
Trybuna B – bilet normalny 40 zł / bilet ulgowy 30 zł
Bilety ulgowe przysługują kobietom, emerytom, rencistom oraz osobom w wieku 8-16 lat. Dzieci do lat 7 wchodzą na stadion za darmo – bez gwarancji miejsca.

Wejściówki są dostępne w sprzedaży za pośrednictwem linku poniżej:
https://bilety.polonia.bydgoszcz.pl