Przedpełski: Cieszę się ze zwycięstwa w IMP Challenge

Paweł Przedpełski wygrał IMP Challenge – finałową rundę kwalifikacji do Indywidualnych Mistrzostw Polski. Po zawodach, wychowanek drużyny z Torunia nie krył satysfakcji, jaką dał mu triumf w Pile.

Przedpełski nie rozpoczął zawodów udanie. W swoim pierwszym starcie zdobył tylko jeden punkt, jednak później było o wiele lepiej. Ostatecznie, wychowanek Apatora Toruń wygrał cztery pozostałe wyścigi i zakończył zmagania z 13 zdobytymi punktami.

– Tylko pierwszy bieg nie był dla mnie do udany. Startowałem z trudnego w Pile, drugiego pola, które bez kolein sprawia sporo problemów, więc po pierwszej serii nie musieliśmy zmieniać wiele w ustawieniach – przyznał Przedpełski.

Zwycięstwo w Pile zapewniło mu awans do cyklu głównego Indywidualnych Mistrzostw Polski. Jak dotąd Przedpełski wystąpił w pięciu finałach krajowego czempionatu. Najlepiej poszło mu w 2021 roku, kiedy to w Lesznie zajął dziewiąte miejsce.

– Bardzo cieszę się ze zwycięstwa w IMP Challenge. Wiadomo, że moim głównym celem na te zawody był sam awans, ale to miłe móc kończyć zawody na pierwszym miejscu. To dla mnie spora satysfakcja – podsumował.