Hampel: Losy awansu ważyły się do samego końca

Drugi w rywalizacji IMP Challenge był Jarosław Hampel. Dla 42-letniego zawodnika kluczowa pod względem awansu do IMP 2024 była końcówka zawodów rozegranych na torze w Pile.

Hampel nie rozpoczął zawodów po swojej myśli. W pierwszej fazie zawodów poszukiwał idealnych ustawień sprzętowych, które odnalazł w idealnym momencie, co przełożyło się na jego triumf w dwóch ostatnich wyścigach. W ostatecznym rozrachunku zakończył rywalizację na drugim miejscu z 11 „oczkami” na koncie.

– Za mną trudne eliminacje. Losy awansu ważyły się do samego końca. Zawody na pewno nie należały do najłatwiejszych, bo w każdym wyścigu cały czas poszukiwałem odpowiednich ustawień. Tak to czasami bywa, ale właśnie taki jest żużel. Na koniec jednak udało mi się awansować, z czego bardzo się cieszę.

Dwukrotny Indywidualny Wicemistrz Świata to żywa legenda IMP. Jak dotąd wystartował w 22 finałach krajowego czempionatu, co czyni go liderem wszechczasów w tej klasyfikacji. W tym czasie zdobył cztery medale Indywidualnych Mistrzostw Polski – jeden złoty (2011) oraz trzy srebrne (2000, 2004, 2008).

Wejściówki na 1. finał IMP 2024, który 6 lipca odbędzie się w Łodzi są dostępne TUTAJ.