Czy Kołodziej drugi rok z rzędu wygra w Łodzi?

Niespełna tydzień dzieli nas od inauguracji tegorocznych zmagań o Indywidualne Mistrzostwo Polski. Pierwszy finał odbędzie się na łódzkiej Moto Arenie. Co ciekawe obiekt ten gościł ostatni, 3. finał zeszłorocznego czempionatu i przyniósł wiele pełnych walki biegów. Ostatecznie zawody padły łupem Janusza Kołodzieja.

Dla czterokrotnego Indywidualnego Mistrza Polski zeszłoroczna rywalizacja w Łodzi ułożyła się wręcz idealnie. Wychowanek tarnowskiej Unii fazę zasadniczą zakończył na drugiej lokacie z trzynastoma „oczkami”, co dało mu bezpośredni awans do biegu finałowego. W nim po świetnym starcie pewnie podążył po zwycięstwo. Kołodziej stał się tym samym jedynym zawodnikiem, który oprócz Bartosza Zmarzlika wygrał w przynajmniej jednym z trzech finałów Indywidualnych Mistrzostw Polski 2023.

Zadowolony ze swojej postawy mógł być także wyżej wspomniany czterokrotny Indywidualny Mistrz Świata. Zmarzlik bardzo dobrze wszedł w zawody, o czym najlepiej świadczy fakt, że w swoim drugim starcie ustanowił nowy rekord toru (57,72 sekund). Dzięki zwycięstwu w biegu 15. wychowanek klubu z Gorzowa Wielkopolskiego zapewnił sobie trzeci z rzędu tytuł Indywidualnego Mistrza Polski. Przysłowiową „wisienką na torcie” mógł być triumf w zawodach w Łodzi, jednak przez gorszą reakcję startową rywalizację w wyścigu finałowym zakończył, na mimo wszystko bardzo dobrej, drugiej pozycji.

Najniższy stopień podium należał do Patryka Dudka. Popularny „Duzers” dzięki dobremu występowi na łódzkiej Moto Arenie w klasyfikacji cyklu zrównał się z Maciejem Janowskim, więc o srebrnym i brązowym medalu IMP 2023 zadecydował bieg dodatkowy. Padł on łupem zawodnika wrocławskiej Sparty.

Czy Janusz Kołodziej powtórzy swój wyczyn i drugi rok z rzędu wygra zawody w Łodzi? Już dziś zakup wejściówkę na inauguracyjny finał Indywidualnych Mistrzostw Polski i bądź częścią tego niezwykłego wydarzenia! Start zawodów jest zaplanowany na godzinę 19:00.

Bilety są dostępne TUTAJ.

Lista startowa 1. finału IMP 2024 w Łodzi:
1. Janusz Kołodziej (Unia Leszno SSA)
2. Bartłomiej Kowalski (WTS Wrocław SA)
3. Robert Chmiel (TS Kolejarz Opole)
4. Szymon Woźniak (Stal Gorzów Wielkopolski SA)
5. Piotr Pawlicki (ZKŻ SSA Zielona Góra)
6. Jarosław Hampel (ZKŻ SSA Zielona Góra)
7. Paweł Przedpełski (KS Toruń SA)
8. Tomasz Gapiński (KŻ Orzeł Łódź SA)
9. Dominik Kubera (Speedway Lublin SA)
10. Bartosz Smektała (Unia Leszno SSA)
11. Kacper Woryna (Włókniarz Częstochowa SA)
12. Bartosz Zmarzlik (Speedway Lublin SA)
13. Patryk Dudek (KS Toruń SA)
14. Maciej Janowski (WTS Wrocław SA)
15. Przemysław Pawlicki (ZKŻ SSA Zielona Góra)
16. Krzysztof Buczkowski (ŻKS Polonia Bydgoszcz SA
17. Daniel Kaczmarek (KŻ Orzeł Łódź SA)
18. Mateusz Bartkowiak (KŻ Orzeł Łódź SA)