Zaczynamy IMP 2024!

Tylko godziny dzielą nas od inauguracji tegorocznych Indywidualnych Mistrzostw Polski. Rywalizacja o miano najlepszego zawodnika w kraju rozpocznie się na łódzkiej Moto Arenie.

Atmosfera związana z IMP nie jest obca temu miastu. Przed rokiem w Łodzi odbył się ostatni z trzech finałów cyklu, w którym po emocjonującej walce triumfował Janusz Kołodziej, a na podium stanęli także Bartosz Zmarzlik oraz Patryk Dudek.

W tym roku śmiało możemy liczyć na to, że rywalizacja będzie jeszcze bardziej wyrównana. Najlepsi polscy żużlowcy zapewniają najwyższy poziom sportowy, a dodatkowo łódzki obiekt sprzyja mijankom na trasie i walce do linii mety.

Obrońcą tytułu sprzed roku jest Bartosz Zmarzlik. Czterokrotny Indywidualny Mistrz Świata stoi przed szansą, aby po raz czwarty z rzędu obronić Indywidualne Mistrzostwo Polski. Zawodnik Orlen Oil Motoru Lublin to jeden z głównych faworytów do triumfu w pierwszym finale tegorocznego czempionatu.

„Utrzeć nosa” aktualnemu mistrzowi z pewnością spróbują Maciej Janowski, Patryk Dudek czy Janusz Kołodziej. Nie należy zapominać także o Szymonie Woźniaku i Dominiku Kuberze, którzy w tym roku, jako stali uczestnicy FIM SGP 2024, udowadniają, że stać ich na jazdę na najwyższym poziomie.

Nieustępliwości na torze oraz walki do ostatniego metra można spodziewać się po Jarosławie Hampelu, Krzysztofie Buczkowskim, a także po braciach Pawlickich. Wszyscy czterej to bardzo doświadczeni zawodnicy, którzy odnieśli liczne sukcesy, także w Indywidualnych Mistrzostwach Polski.

Pozytywną niespodziankę będą chcieli sprawić Paweł Przedpełski, Bartłomiej Kowalski czy Robert Chmiel. W przypadku prawidłowego odczytania łódzkiego owalu są w stanie włączyć się do walki o najwyższe pozycje.

Bilety są dostępne TUTAJ.

Lista startowa 1. finału IMP 2024 w Łodzi:
1. Janusz Kołodziej (Unia Leszno SSA)
2. Bartłomiej Kowalski (WTS Wrocław SA)
3. Robert Chmiel (TS Kolejarz Opole)
4. Szymon Woźniak (Stal Gorzów Wielkopolski SA)
5. Piotr Pawlicki (ZKŻ SSA Zielona Góra)
6. Jarosław Hampel (ZKŻ SSA Zielona Góra)
7. Paweł Przedpełski (KS Toruń SA)
8. Tomasz Gapiński (KŻ Orzeł Łódź SA)
9. Dominik Kubera (Speedway Lublin SA)
10. Bartosz Smektała (Unia Leszno SSA)
11. Kacper Woryna (Włókniarz Częstochowa SA)
12. Bartosz Zmarzlik (Speedway Lublin SA)
13. Patryk Dudek (KS Toruń SA)
14. Maciej Janowski (WTS Wrocław SA)
15. Przemysław Pawlicki (ZKŻ SSA Zielona Góra)
16. Krzysztof Buczkowski (ŻKS Polonia Bydgoszcz SA)
17. Daniel Kaczmarek (KŻ Orzeł Łódź SA)
18. Mateusz Bartkowiak (KŻ Orzeł Łódź SA)